Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 31 to 40 of 69

Thread: Edision Progressiv HD Firmware

  1. #31

    Απ: Edision Progressiv HD Firmware

    kalispera
    kserei kaneis an exoume fos kai stous gitones me emu stis 7° sta CW SD kanalia?
    evxaristo

  2. #32

    Απ: Edision Progressiv HD Firmware

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    αν και δεν εχω αχοληθει "βαθια"με τον δεκτη,εχω την εντυπωση οτι διαβαζει αρχειο μορφης "k*ey.db" το οποιο μπορει να γινει επεξεργασια με το προγραμμα "orton k*ey editor" και να περαστει στον δεκτη με τον ιδιο τροπο οπως και το λογισμικο (κανοντας την αντιστοιχη επιλογη.
    Αδερφε στο μενου upgrade by usb υπαρχει αυτη η επιλογη.Επειδη εχω το orton και κατεβαζω mcaskey για να περναω μπισκοτα χειροκινητα.Τι ακριβως επεξεργασια πρεπει να κανω για να το περασω απ το usb απ ευθειας,χωρις να παιδευομαι καθε φορα?
    Αν υπαρχει εστω και καποιο λινκ με οδηγιες θα με βοηθουσε επισης

  3. #33

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Edision Progressiv HD Firmware

    Quote Originally Posted by petros1969 View Post
    Αδερφε στο μενου upgrade by usb υπαρχει αυτη η επιλογη.Επειδη εχω το orton και κατεβαζω mcaskey για να περναω μπισκοτα χειροκινητα.Τι ακριβως επεξεργασια πρεπει να κανω για να το περασω απ το usb απ ευθειας,χωρις να παιδευομαι καθε φορα?
    Αν υπαρχει εστω και καποιο λινκ με οδηγιες θα με βοηθουσε επισης
    αντι για mcas κατεβαζεις ενα ke*y.db .το κανεις επεξεργασια με τον editor,το αποθηκευεις,το περνας στο στικακι και στον δεκτη. επειδη ομως,δεν εχω δεκτη για να το δοκιμασω αν ολα πανε ρολοι,ξερω οτι το ιδιο αρχειο,μπορει να ειναι ΟΚ σε καποιον δεκτη της ιδιας οικογενειας (ali chip) ενω σε αλλον ισως οχι.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  4. #34

    Απ: Edision Progressiv HD Firmware

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    αντι για mcas κατεβαζεις ενα ke*y.db .το κανεις επεξεργασια με τον editor,το αποθηκευεις,το περνας στο στικακι και στον δεκτη. επειδη ομως,δεν εχω δεκτη για να το δοκιμασω αν ολα πανε ρολοι,ξερω οτι το ιδιο αρχειο,μπορει να ειναι ΟΚ σε καποιον δεκτη της ιδιας οικογενειας (ali chip) ενω σε αλλον ισως οχι.
    Καλημερα.εψαξα για να βρω καποιο τετοιου ειδους αρχειο,αλλα δεν μπορεσα(πιθανον να μην εψαξα σωστα).Αυτο που μ ενδιαφερει ειναι για viaccess περισσοτερο(canalsat 19.2 η tnt sat).Δοκιμασα να περασω χειροκινητα καποια,αλλα δεν εγινε τιποτα.Αν εχεις καποιο τετοιο και σου ειναι ευκολο,ποσταρε το σε παρακαλω αν γινεται με εναν περιληπτικο οδηγο.
    Ευχαριστω εκ των πρεοτερων και συγγνωμη αν κουρασα

  5. #35

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Edision Progressiv HD Firmware

    για το συγκεκριμενο αρχειο,ψαξε να βρεις στα μπισκοτακια για alma η amiko.
    τον περιλιπτικο οδηγο???
    Code:
    το κανεις επεξεργασια με τον editor,το αποθηκευεις,το περνας στο στικακι και στον δεκτη
    sorry,δεν μπορω να το πω πιο περιλιπτικα, ανοιγεις το αρχειο με τον editor,αλλαζεις μεσα αυτα που θελεις να αλλαξεις,το αποθηκευεις,μετα περνας το αποθηκευμενο αρχειο σε ενα στικακι και μετα στον δεκτη.
    τα συγκεκριμενα καναλια που ζητας,δεν ειμαι και σιγουρος αν θα δουλεψουν,μια και υπαρχουν και καποια πραγματακια μεσα στο λογισμικο που απαιτουνται επισης,αλλα δεν μπορεις να επεμβεις (rsa k*eys).
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  6. #36

    Απ: Edision Progressiv HD Firmware

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    για το συγκεκριμενο αρχειο,ψαξε να βρεις στα μπισκοτακια για alma η amiko.
    τον περιλιπτικο οδηγο???
    Code:
    το κανεις επεξεργασια με τον editor,το αποθηκευεις,το περνας στο στικακι και στον δεκτη
    sorry,δεν μπορω να το πω πιο περιλιπτικα, ανοιγεις το αρχειο με τον editor,αλλαζεις μεσα αυτα που θελεις να αλλαξεις,το αποθηκευεις,μετα περνας το αποθηκευμενο αρχειο σε ενα στικακι και μετα στον δεκτη.
    τα συγκεκριμενα καναλια που ζητας,δεν ειμαι και σιγουρος αν θα δουλεψουν,μια και υπαρχουν και καποια πραγματακια μεσα στο λογισμικο που απαιτουνται επισης,αλλα δεν μπορεις να επεμβεις (rsa k*eys).
    Αρα αν καταλαβα καλα(διορθωσε με αν κανω λαθος)ουσιαστικα ειναι περισσοτερο για μπισκοτα.Οποτε αν ισχυει αυτο (χωρις να περνας via* ird* η οτιδηποτε αλλο)τοτε ισως να μην αξιζει τον κοπο.Παντως ενα αρχειο που βρηκα δεν το εκανα επεξεργασια.Θα το περασω στο στικακι οπως ειναι,για να δω αν το αναγνωριζει ο δεκτης.Αν το "δει" θα κανω πρωτα backup θα το περασω και θα πω εντυπωσεις.
    Να σαι καλα,κι ευχαριστω για τις συμβουλες
    Last edited by georgeflu; 02-11-14 at 13:21.

  7. #37

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Edision Progressiv HD Firmware

    Quote Originally Posted by petros1969 View Post
    Αρα αν καταλαβα καλα(διορθωσε με αν κανω λαθος)ουσιαστικα ειναι περισσοτερο για μπισκοτα.Οποτε αν ισχυει αυτο (χωρις να περνας via* ird* η οτιδηποτε αλλο)τοτε ισως να μην αξιζει τον κοπο.Παντως ενα αρχειο που βρηκα δεν το εκανα επεξεργασια.Θα το περασω στο στικακι οπως ειναι,για να δω αν το αναγνωριζει ο δεκτης.Αν το "δει" θα κανω πρωτα backup θα το περασω και θα πω εντυπωσεις.
    Να σαι καλα,κι ευχαριστω για τις συμβουλες
    σε διορθωνω γιατι κανεις λαθος και αν δοκιμασεις να το κανεις επεξεργασια,θα δεις τι ακριβως μπορεις να πειραξεις.
    απλα ακομα και σε αυτα που μπορεις να πειραξεις,πολλες φορες για να δουλεψουν,θα πρεπει να προυπαρχουν καποια αλλα που ουτε να δεις μπορεις,ουτε και να πειραξεις.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #38

    Απ: Edision Progressiv HD Firmware

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    σε διορθωνω γιατι κανεις λαθος και αν δοκιμασεις να το κανεις επεξεργασια,θα δεις τι ακριβως μπορεις να πειραξεις.
    απλα ακομα και σε αυτα που μπορεις να πειραξεις,πολλες φορες για να δουλεψουν,θα πρεπει να προυπαρχουν καποια αλλα που ουτε να δεις μπορεις,ουτε και να πειραξεις.
    Λοιπον,θα σου πω τι εκανα.Πηρα ενα αρχειο mcaskey.bin το εκανα μετονομασια σε key.db,και το περασα στο στικακι.Το στικακι το αναγνωρισε,πατησα εκκινηση,μου βγαζει αποθηκευση δεδομενων,κανει reboot,και στο μενου των κλειδιων μου βγαζει νεα,αλλα χωρις μπισκοτα.Σιγουρα δεν εχω κανει κατι σωστα.Αυτο που δεν εκανα ηταν ν ανοιξω καινουργιο αρχειο και να κανω copy/paste αυτα που πιθανως να ηταν και τα "καλα".Αλλα το περιεργο ειναι οτι στο μενου ενω το αρχειο τα ειχε,δεν μου εβγαλε μπισκοτα
    Τεσπα αν υπαρχει καποιος που εχει καποιο τετοιο αρχειο ετοιμο και δεν του κανει κοπο,ας μου το στειλει να το δοκιμασω γιατι και η διαδικασια που κανω να ειναι λαθος

  9. #39

    Απ: Edision Progressiv HD Firmware

    Γιωργο καλησπερα.Να ρωτησω κατι.Επειδη σφιξαν τα γαλατα με τα καναλια που κλεινουν,αν αγορασω ενα wifi stick για τον progressiv που εχω,ξερεις να μου πεις τι δυνατοτητες μου δινει,και τι ειδους software παιρνει?Εχει iptv δυνατοτητες?Δεν γνωριζω γι αυτο ρωταω

  10. #40

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Edision Progressiv HD Firmware

    ip δεν δουλευει,με στικακι νομιζω μονο cccam,αλλα ειναι κατι που απλα εχω ακουσει και δεν ξερω ουτε πως θα γινει-σεταριστει-δουλεψει.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πωλείται δορυφορικός δέκτης Edision progressiv HD compact
    By Serafeim Karakostas in forum Μικρές αγγελίες
    Replies: 2
    Last Post: 09-09-13, 15:36
  2. VU+ UNO Firmware Upgrade
    By korn in forum Εγχειρίδια Vu
    Replies: 0
    Last Post: 10-12-11, 18:34
  3. Vu+ UNO Firmware Upgrade
    By korn in forum Εγχειρίδια Vu
    Replies: 0
    Last Post: 23-07-11, 14:15
  4. Azbox HD Firmware
    By djdiageo in forum Images AZBox
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-11, 21:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •